KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8474093
nr 847 4093
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), motiv från Visby, signerad, 1938, motivets mått: 19x13
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 september 2013
kl 20:30:39
16/9 18:12:57
16 sep